OFFicyna w Starej Rzeźni

 
Po raz 10-ty dzięki Stowarzyszeniu OFFicyna Szczecin w połowie października, na ponad tydzień stanie się centrum filmowym zachodnio-północnej części Polski i wschodnio-północnej części Niemiec. Między 17 a 26  października odbędzie się Szczecin European Film Festival 2015. Ponad 150 filmów z całego świata, w tym 40 premierowych pokazów. W konkursie głównym (Konkurs  Europejski i Konkurs Polski) zaprezentowane zostaną 42 produkcje z 22 krajów, a oceniać je będzie jury w składzie: Tomasz Raczek, Muriel Montini, dr Claus Löser (Konkurs Europejski), Agnieszka Obszańska, Andrzej Titkow, Maja Wolińska (Konkurs Polski) i Sven Eggers, Klaus Blaudzun, Roberta Wirminghaus (Nagroda Findling). Jury przyzna nagrody o łącznej wysokości około 50.000,00 PLN. Oprócz części konkursowej SEFF '15 to bogaty program towarzyszący. 
 
SEFF to sztandarowa impreza działającego od ponad 15 lat Stowarzyszenia OFFicyna. Po za tym to Stary Cyfrowy Szczecin – czyli historia naszego miasta zatrzymana na celuloidowych taśmach oraz Instytut Sediny – czyli antropologiczno-performatywne działania wokół mitycznej bogini żeglugi. 
 
O tych działaniach opowiemy Państwu już w najbliższy wtorek o godzinie 18-tej w Starej Rzeźni podczas cotygodniowych spotkań z lokalną historią najnowszą. 
 
dodane:: 2015-09-11
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: