Kino 1D zaprasza na projekcje i warsztaty z Andrzejem Titkowem.

 
W ramach czerwcowej odsłony Kina 1D – cyklu "odczarowującego" kino dokumentalne – Stowarzyszenie OFFicyna, Ośrodek Teatralny Kana i CKE Stara Rzeźnia we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym w Warszawie zapraszają na dwa filmowe dni z wybitnym polskim dokumentalistą – Andrzejem Titkowem. Z okazji wydania przez Narodowy Instytut Audiowizualny w ramach serii Polska Szkoła Dokumentu boxu z filmami twórcy, 9 czerwca o godzinie 18:00 w sali kina "Iluzjon" (Stara Rzeźnia) odbędzie się prezentacja czterech spośród zamieszczonych na płycie tytułów. Po projekcji zapraszamy na spotkanie autorskie. Wstęp na projekcję i spotkanie jest wolny. Z kolei w środę, 10 czerwca, Andrzej Titkow poprowadzi warsztaty filmowe. Na wydarzenie można zapisywać się mailowo: weronika@kana.art.pl. Godzina warsztatów zostanie ustalona bezpośrednio z uczestnikami. Koszt udziału wynosi 50 zł od osoby. 
 
 
Andrzej Titkow: poeta, reżyser, scenarzysta, producent, wykładowca sztuki filmowej. Zrealizował ponad siedemdziesiąt filmów dokumentalnych. Reżyserował też formy fabularne: między innymi serial "Układ krążenia" (1977-1978) oraz fabułę o Andrzeju Bursie: "Światło odbite" (w 1989 r.). W latach 2005-2010 był dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy" w Warszawie. Za jeden z najważniejszych dokumentów swojego życia uważa "Daj mi to". Bohaterami filmu są uczestnicy grupy terapeutycznej. W 2012 r. przy udziale Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film zrealizował "Bezsenność" – dokument o pierwszym powojennym wojewodzie szczecińskim Leonardzie Borkowiczu, postaci interesującej i kontrowersyjnej.
 
9 czerwca w CKE Stara Rzeźnia obejrzymy:
 
Mały, wielki świat, 1977, 14'
Filmowy portret Andrzeja Mleczki.
 
Przechodzień, 1984, 37'
Titkow wsłuchuje się i obserwuje Tadeusza Konwickiego, wykorzystuje też jego album rodzinny, filmy, wplata stare kroniki filmowe, inscenizuje fragmenty z "Małej apokalipsy".
 
Daj mi to, 1988, 26'
"Daj mi to" – te słowa padają podczas zajęć terapeutycznych Grupy Treningowej Laboratorium Psychoedukacji. Konsultantem filmu był Wojciech Eichelberger. 
 
Pro toto, 1988, 9'
Drzewo staje się zapałką. 
 
 
Dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin 
Organizatorzy
 
 
 
dodane:: 2015-06-03
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: