VARIA "Historie Pana Chrystusa"

Historie Pana Chrystusa
D: Bartosz Wójcik, CI: Michał Kosakowski, OST: Piotr Klimek; PL 2015, COL, 22’
 
 
Historia „prawdziwego artysty bez profesjonalnego mecenatu” powstawała przez wiele lat i w wielu miejscach. Pierwszy etap realizacji miał miejsce w latach 1999-2000, kiedy napisany tekst został wyprodukowany w wersji audio. Potem materiał był wielokrotnie przetwarzany i edytowany. Ostatecznie powstał również – planowany od początku – obraz. Tekst powstał w Wiedniu, ścieżka dźwiękowa w Szczecinie, ścieżka video w Berlinie. Projekcja na SEFF'15 to światowa premiera materiału w wersji audio-wideo. 
 
Projekt jest działaniem kolektywu, który nigdy nie spotkał się w pełnym składzie. Autorem pomysłu i twórcą tekstu jest Bartosz Wójcik. Jednak zarówno autor ścieżki dźwiękowej Piotr Klimek, jak i twórca ścieżki video Michał Kosakowski stworzyli autorskie realizacje.
 

BARTOSZ WÓJCIK

Twórca multi- i intermedialny, kurator, menadżer, naukowiec, autor książek. Laureat m.in. nagrody NBP „młodym twórcom regionu” (2004) oraz nagrody na najlepszy tekst podróżniczy National Geographic Traveller (2011). Tworzy teksty, zdjęcia, video, obiekty, projekty społeczne i interdyscyplinarne.

PIOTR KLIMEK

Kompozytor, wykładowca i producent muzyczny. Laureat m.in. Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina (2003) oraz Nagrody Jury Bursztynowego Pierścienia za całokształt twórczości (2007) oraz Brązowego Krzyża Zasługi (2008). Pisze muzykę symfoniczną, chóralną, kameralną i elektroniczną, tworzy muzykę dla teatru oraz instalacje i obiekty dźwiękowe.

MICHAŁ KOSAKOWSKI

Reżyser i producent. Laureat nagród m.in. Best Film — Chicago Underground Film Festival, Horrible Imaginings Film Festival of San Diego, South Texas Underground Film Festival. Autor filmów krótkometrażowych, eksperymentalnych, dokumentalnych, fabularnych oraz instalacji video. Prowadzi firmę Kosakowski Films.

 


Przeszłe wydarzenia


Filmy poprzednich edycji

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: