Wspólna Strefa Chillout projektu WEEKEND_100° i festiwalu SEFF '15

Piwnica Kany stanie się wspólnym poligonem doświadczalnym projektu WEEKEND_100° i festiwalu SEFF'15 gdzie sztuka performance połączy się z najnowszymi trendami w światowej muzyce alternatywnej. Dwa wieczory i dwa elektryzujące występy.
 
 
Na początku był performance… Valentyna Tanz to niezależny projekt performatywno-choreograficzny, realizowany w kolejnych odsłonach. Główna bohaterka pokaże w Szczecinie pierwszą odsłonę Vala Tanz Show "Notes on love and other stuff..." – interdyscyplinarnego drag queen performance, łączącego ekspresyjny taniec, improwizowane monologi i groteskowy teatr. Choreografia tworzona na oczach widzów inspirowana jest nowojorskim vogue dancing, a tekst został zaczerpnięty z osobistych doświadczeń głównej bohaterki – królowej nocy i gwiazd.
 
Valentyna Tanz czyli Tomasz Foltyn – niezależny performer, mover, improwizujący twórca, podróżnik, antropolog kultury. Jest absolwentem szkoły Shahara Dor Artness – Home and School for Movement (Izrael) oraz Performers House (Dania). Ukończył także antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował pod okiem Anny Halprin (pionierki postmodern dance) w Kalifornii filozofię tańca, anatomię i improwizację. 
 
 
Drugi wieczór to prawdziwa eksplozja nowego brzmienia.
 
tsar to świeży projekt powstały w czerwcu 2014 roku w Szczecinie. Muzyka, którą tworzą to połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki. W maju bieżącego roku wydali EPkę z czterema utworami. W składzie zespołu znajdują się Maks Posio - vokal/gitara, Tomek Haptar – gitara, Patryk Lipnicki – bass, Paweł Szerszeń – perkusja. Niech nikogo nie zwiedzie ich krótki staż, to potężna broń masowego rażenia. 
 
 
 
WEEKEND_100° to prezentacje zwycięzców festiwalu 100°Berlin organizowanego przez HAU, Sophiensaele i Ballhaus Ost. Festiwal promuje i nagradza prace z pogranicza teatru, tańca, wideo etc. Młoda, performerska krew na scenie: taniec, performance, koncerty, spektakle, audiowalk.
 


Przeszłe wydarzenia

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: