Centrum Dialogu Przełomy na SEFF

LEKCJE HISTORII Centrum Dialogu Przełomy to spotkania z młodzieżą, organizowane w niebanalnych przestrzeniach i z udziałem świadków historii i historyków. Lekcje CDP łączą w sobie elementy prelekcji, wykładu i happeningu, czasami przybierają także formę debaty oksfordzkiej czy inscenizacji. 
 
Pretekstem do lekcji mogą być daty ważnych wydarzeń historycznych, aktualne wydarzenia politycznie, spotkanie z interesującym gościem, premiery filmowe. Lekcje odbywają się przy wsparciu Marszałka Województwa. 
 
W ciągu czterech lat udział wzięło w nich kilka tysięcy gimnazjalistów i licealistów z około 50 miejscowości Pomorza Zachodniego.
 
  
 
 
Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
Dziennikarka, autorka wielu reportaży o najnowszej historii Polski i wywiadów ze świadkami historii, współautorka kilku reportaży telewizyjnych o ludziach i wydarzeniach z czasu PRL. Pomysłodawczyni utworzenia Muzeum Przełomów, dziś znanego jako Centrum Dialogu Przełomy. Od 2008 roku pełnomocnik Marszałka Wojewódzka Zachodniopomorskiego ds. CDP, od 2013 roku kierownik oddziału i kurator powstającej wystawy stałej Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego w Szczecinie. 
 
 


Przeszłe wydarzenia


Filmy poprzednich edycji

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: