Zachodniopomorskie Shorty Finał

Piąta edycja konkursu prezentującego najciekawsze formy filmowe zrealizowane przez mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Podobnie jak podczas poprzednich odsłon, także w tym roku będzie można obejrzeć produkcje o rozmaitej tematyce i strukturze formalnej. Krótkie filmy dokumentalne, teledyski, reportaże, realizacje przekraczające granice gatunków, czyli eksperymentalna kuchnia filmowa z naszego podwórka. Tytuły tworzące finałową odsłonę Zachodniopomorskich Shortów zostaną wybrane głosami publiczności podczas trzech eliminacyjnych pokazów w ciągu 2015 roku. Podczas finału również widownia przesądzi o tym, który film jest najlepszy. 

Ta ciesząca się coraz większym powodzeniem wśród autorów i publiczności impreza filmowa jest organizowana przez Stowarzyszenie OFFicyna już po raz piąty. Dzięki niej z roku na rok poszerza się spektrum produkcji filmowych z Pomorza Zachodniego, udostępniane publiczności, która przez głosowanie wybiera swoich faworytów.
 
W tym roku spośród aż 32 zgłoszonych filmów: dokumentów, krótkich fabuł, filmów eksperymentalnych i teledysków do festiwalowego finału przeszło 12 realizacji. Ostatecznego zwycięzcę Zachodniopomorskich Shortów 2015 wybiorą głosy widzów oraz trzech jurorów. W jury przeglądu zasiądą znawcy sztuki filmowej i animatorzy wydarzeń z jej obszaru. 
 
Nowością tegorocznego finału będzie konkurs shortów z Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Dzięki współpracy polsko-niemieciej (Stowarzyszenie OFFicvna, Institut für Neue Medien, Filmfestival im StadtHafen Rostock) obejrzymy aż 6 realizacji, nagrodzonych m.in. na festiwalach: w Rostocku (FiSH) oraz Dreźnie (Filmfest Dresden). Autor zwycięskiego filmu (również wybranego głosami publiczności i jury) będzie oceniał przyszłoroczne krótkie realizacje z Polski i Niemiec.


Przeszłe wydarzenia


Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: