Findling Jury

 
Sven Eggers (Niemcy) Współzałożyciel i dyrektor programow Büro Schwimmer (Berlin) i Schwimmerfilm. Prowadził liczne wykłady i seminaria, naucza i pisze o architekturze i kinie, jest też kuratorem festiwali filmowych, repertuarów kin i wystaw. Jest odpowiedzialny za Nagrodę Findling oraz związane z nią pokazy wyjazdowe, reprezentuje także zarząd Filmkommunikation LVFK. Członek wielu międzynarodowych jury. Założył kino Tikozigalpa w Wismarze, przez wiele lat był tam dyrektorem programowym.
 
 
Klaus Blaudzun (Niemcy) Urodzony w 1958, mieszka w Rostocku. Z zawodu jest germanistą. Ukończył Uniwersytet w Rostocku i tam do 1992 roku nauczył teorii literatury. W latach 1992-1993 był współzałożycielem Instytutu Nowych Mediów GmbH Rostock, gdzie do dzisiaj jest dyrektorem zarządzającym oraz dyrektorem projektów w pracowni filmowej i medialnej, która oferuje kursy dokształcające oraz program dofinansowywania młodych talentów filmowych. Od 2004 roku współorganizator festiwalu FiSH (Festival im StadtHafen Rostock), w ramach którego organizowany jest konkurs młodych filmów krótkometrażowych dla twórców do 27 roku życia. Od 2008 roku jest producentem i współzałożycielem „Rostocker Schule”, szkoły filmowej związanej z lokalną wspólnotą filmową, która organizuje letnie produkcje filmów krótkometrażowych we współpracy z Wyższą Szkołą Muzyki i Teatru w Rostocku.
 
 
Roberta Wimringhaus (Niemcy) studiuje języki i literaturę słowiańską w Greifswaldzie, uczestniczyła też w wymianach w Lwowie, Odessie i Petersburgu. Pracuje jako przewodnik wycieczek do Ukrainy. Przez lata zajmowała się organizowaniem wydarzeń filmowym Instytutu Slawistyki w Greifswaldzie, w tym dorocznego forum filmowego skupiającego się na filmach z Europy środkowej i wschodniej. Założycielka kina „KinoAufSegeln”, pokazy którego odbywają się na świeżym powietrzu, w muzeum portowym w Greifswaldzie.

 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: