Jury Polskie

Agnieszka Obszańska (Polska) - z wykształcenia teatrolog, z wyboru - radiowiec. Od 2007 roku dziennikarka radiowej „Trójki”, w której jest reporterką i autorką programów. Prowadzi codzienny program „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie oraz o nowych zjawiskach w kulturze, a  także współtworzy audycję „Radiowy Dom Kultury”. Członek jury nagrody „Talenty Trójki” w kategorii Sztuki Wizualne. Zawodowo podróżuje z mikrofonem, prywatnie - tanio i z plecakiem. Interesuje się field recordingiem - nagrywaniem dźwięków terenowych.
 
Andrzej Titkow (Polska) - poeta, reżyser, scenarzysta, producent i wykładowca akademicki. Urodzony w Warszawie 24 marca 1946 roku. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Studia w latach 1964-1969.  Dyplom oraz tytuł magistra sztuki uzyskał w roku 1972. Debiutował filmem dokumentalnym „W takim niedużym mieście” (1971). Ma w swym dorobku ponad siedemdziesiąt filmów dokumentalnych, kilka fabularnych filmów telewizyjnych (w tym serial „Układ krążenia”), film kinowy „Światło odbite” oraz spektakle teatralne i telewizyjne. Jest autorem dwóch tomów poetyckich „Wstęp do nie napisanego poematu” (1976) oraz „Zapisy, zaklęcia” (1996). Od listopada 2004 roku do lipca 2006 roku, sprawował funkcję zastępcy kierownika Redakcji Form Dokumentalnych Programu 1 TVP S.A. W latach 2005-2010 był Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy” w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Stowarzyszenia Autorów Zaiks, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiego PEN-Clubu. Uczestniczył w licznych indywidualnych przeglądach filmowych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jest laureatem wielu nagród filmowych. W roku 2013 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
Maja Wolińska (Polska) - mieszka i pracuje głównie we Wrocławiu, prowadzi działalność artystyczną i dydaktyczną w Katedrze Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Obszar badań i praktyki artystycznej to: ruchomy obraz, jego struktura, zależność od czasu, sposoby prezentacji i produkcji treści. Zajmuje się zarówno jego formą „laboratoryjną” - obrazem syntetycznym, narracją nieliniową i interaktywną, jak i formą osadzoną w kontekście „zewnętrznym” - od instalacji site-specific po realizacje obserwacyjne i paradokumentalne. Od 2010 roku wspólnie z Joan´em Leandre realizuje projekt Commonheavens, realizacja wchodząca w skład projektu otrzymała pierwszą nagrodę w Konkursie Polskim Szczecin European Film Festival w 2014 roku. 
 
 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Jury:

    Udostępnij: