Nabór projektów na East Doc Platform

Trwają zgłoszenia na wydarzenia East Doc Platform – imprezy branżowej poświęconej wspieraniu produkcji filmów dokumentalnych na różnych etapach powstawania. Podczas wydarzenia przyznana zostanie nagroda East Doc Platform Award dla najlepszego projektu w fazie developmentu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 grudnia.
 
East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film. Towarzyszy ona festiwalowi One World International Human Rights Documentary Film Festival w Pradze. Imprezę odwiedza co roku ponad 400 gości, w tym około 70 decydentów z branży dokumentalnej: komisjonerzy, agenci sprzedaży, dystrybutorzy, przedstawiciele funduszy filmowych i festiwali.
 
Piąta edycja imprezy odbędzie się w dniach 7-13 marca 2016. Od ubiegłego roku przyznawa jest nagroda East Doc Platform Award w wysokości 7500 euro. Trafi do najlepszego projekt w fazie developmentu spośród wszystkich biorących udział w East Doc Platform.
 
Organizatorzy zapraszają do zgłaszania pełnometrażowych (>52 minuty) projektów kreatywnych filmów dokumentalnych na wydarzenia składające się na program East Doc Platform, czyli:
 
1. East European Forum – wydarzenie stworzone z myślą o producentach, którzy pracują nad projektami będącymi w fazie developmentu lub produkcji i poszukują źródeł finansowania. Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w dniach 7-13 marca i weźmie w niej udział 8 do 10 projektów z Europy Centralnej i Wschodniej. W ramach East European Forum odbędą się 5-dniowe warsztaty i dwudniowy pitching, spotkania 'one-to-one' i dyskusje. Jak co roku, na forum zaproszono przedstawicieli wiodących stacji telewizyjnych, dystrybutorów i przedstawicieli funduszy filmowych z całego świata.
 
Więcej informacji o East European Forum – tutaj.
 
2. Project Market – dwudniowe targi, które stworzono, by ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych, itp. Odbywają się one na zasadzie umawianych przed imprezą spotkań 'one-to-one' i są otwarte na projekty filmów w każdej fazie powstawania. W tym roku Projekt Market odbędzie się od 10 do 11 marca, a do udziału w nim zaproszonych zostanie do 25 projektów.
 
Więcej informacji o Projekt Market – tutaj.
 
3. Doc Tank - trzydniowe konsultacje i jeden dzień spotkań 'one-to-one' dla twórców filmów dokumentalnych o tematach społeczno-politycznych, chcących realizować projekty cross-medialne. Warsztaty Doc Tank odbędą się w dniach 9-11 marca i weźmie w nich udział do 7 projektów.
 
Więcej informacji o Doc Tank – tutaj.
 
Termin zgłoszeń na wszystkie wydarzenia mija 1 grudnia 2015.
 
Źródło informacji: strona internetowa Institute of Documentary Film.
dodane:: 2015-11-16
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: